Język: Wybierz język: polski

Krioterapia

Krioterapia - młodsi, piękniejsi i zdrowsi

 

Atrakcyjny wygląd to nie wszystko, jednak nie można zaprzeczyć, że znacząco wpływa na to, jak postrzegają nas inni, a także na naszą własną samoocenę i samopoczucie. Dlatego wraz z postępem technologicznym na rynku pojawiły się liczne urządzenia mające za zadanie poprawić jędrność skóry, przyspieszyć proces powrotu do zdrowia czy odkwasić organizm. Niestety większość z tych maszyn nie ma uzasadnienia w rzeczywistych badaniach naukowych, potwierdzających ich działanie na ciało.

 

Rewolucyjnym wynalazkiem okazały się komory do krioterapii, które poprzez niską temperaturę bezpiecznie aktywizują wszystkie komórki w organizmie – i jest to potwierdzone naukowo! A co dokładnie są w stanie zapewnić takie zabiegi?

 

Potencjalne korzyści zdrowotne

 

Zmaganie się z chorobami, jak i utrzymanie ciała w idealnym stanie to trudne zadania, które wymagają wsparcia ze strony nauki. Krioterapia jest w stanie zredukować ból stawów i mięśni, zredukować stany zapalne, a także nawet pomóc w regulacji układu hormonalnego. Jest to także nieoceniona pomoc podczas rehabilitacji oraz rekonwalescencji – już kilka minut w skrajnie niskiej temperaturze w komorze do krioterapii może potencjalnie znacząco przyspieszyć powrót do zdrowia, zmniejszając szanse na wystąpienie tych samych bólów czy schorzeń.

 

Skuteczniejsze treningi

 

Choć mówi się, że „sport to zdrowie” w rzeczywistości jest to ogromne obciążenie dla ciała, które bez właściwej opieki będzie miało znaczące problemy z rekonwalescencją. Wpłynie to także na wydolność podczas następnych treningów.

 

Krioterapia zapewnia nie tylko szybszą regenerację, detoksykując i odkwaszając organizm, ale także przygotowuje organizm do kolejnych, wymagających ćwiczeń. Jest to doskonałe rozwiązanie przed triathlonem, maratonami, gdzie istotna jest wygrana bądź poprawa ostatniego wyniku, czy nawet bieganiem dla przyjemności.

 

Poprawa wewnątrz i na zewnątrz

 

Regularnie odbywane zabiegi w komorach do krioterapii mogą korzystnie wpłynąć na kondycję skóry twarzy, jak i całego ciała. Obejmuje to nie tylko poprawę jej jędrności oraz redukcję zmarszczek – czyli przywrócenie cerze młodego wyglądu – ale także pozbycie się takich problemów, jak cellulit. Krioterapia może także przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów, przyspieszając metabolizm. Dodatkowo, doprowadza do zmniejszenia poziomu stresu, obniżając kortyzol, jednocześnie wytwarzając endorfiny, czyli hormony szczęścia.